חיפוש מאמרים

11712 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ביטוח סיעודי - כללי עשה זאת בעצמך - ביטוח סיעודי - ייעוץ ביטוח - ביטוח בריאות - בריאות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: סלנג מילון

נושא המאמר: אליעזר בן יהודה
מאת: תומר אהרון   שמור מאמר למועדפים

אליעזר בן יהודה (1858-1922), מחייה השפה העברית, האמין כי תחיית האומה תהיה רק בארץ ישראל ותוך כדי החייאת השפה העברית. לאחר מאות בהן שישמשה השפה העברית רק את הלומדים לימודי קודש ואת קוראי התפילות, בן יהודה החליט לדבר עברית בביתו בירושלים.

המילון העברי ההיסטורי, הכולל מילים מהלשון העברית מתקופות שונות היה מפעלו הגדול. בזכות זה נקרא "מחייה השפה העברית".

אליעזר נולד בבלישקי, בלארוס, ולמד בישיבה עד שאחד הרבנים גרם לו לשנות את מסלולו ולהיות בעל מחשבה פתוחה ומהפכן. לימוד משותף עם הרב גילה ספר דקדוק של השפה העברית ונשבה בקסמי לימוד הלשון. אליעזר נחשף גם לספרות הכללית ובפרט לתרגומים לשפה העברית שיצרו סופרי ההשכלה לספרים לועזיים חילוניים והתעניין ברעיון תחיית העברית כשפת ספרות חדשה.

בנעוריו הוחלף שם משפחתו לאליאנוב‏‏ כדי למנוע את גיוסו לצבא (החוק פטר בנים בכורים מגיוס, ואליאנוב היה שמה של משפחה חשוכת ילדים). בשנת 1878 נסע ללמוד רפואה בפריז, אך לאחר שלוש שנים הפסיק את לימודיו כיוון שחלה בשחפת.

באפריל 1879 פרסם מאמר פוליטי ראשון, בשם "שאלה נכבדה",בירחון "השחר", ובו טען שתקומת עם ישראל תהיה בארץ ישראל ובשפה העברית, כיוון שלא יכול להתקיים לאום ללא שפה משותפת. על מאמר זה חתם לראשונה בשם העט "בן-יהודה". הוא נישא לחברת ילדותו, דבורה יונאס, והחל בהגשמת חזונו בכך שעלה בשנת 1881 לארץ ישראל. עם עלייתו ארצה התיישב בירושלים.

ב1882 נולד לו בן בשם "בן ציון" ושמו שונה לאיתמר בן אב"י, שהיה ל"ילד העברי הראשון" משום שבביתו שמע את הלשון העברית כשפתהיום יום, עד שהפכה להיות לו לשפת אם.

בן יהודה פעל בתחומים רבים כדי לקדם את השפה העברית ולהשרישה בארץ.

1. הוא דיבר את השפה העברית בביתו וניסה להשפיע לעשות כן על משפחות שכנות

2.בן-יהודה הקים מספר אגודות לשם קידום הדיבור העברי. ב-1882 הקים את חברת "תחיית ישראל" לדיבור עברי, וב-1889 הקים את חברת "שפה ברורה", שמתוכה קם לאחר כשנה "ועד הלשון העברית".

3.בן-יהודה ייסד את עיתון "הצבי" ובו עשה שימוש יומיומי מודרני בעברית תוך הפצת רעיונותיו

4.בן יהודה החל לחבר את המילון העברי, שנודע לימים כמילון בן-יהודה, שבו כלולים רבים מחידושי הלשון שלו. במשך חייו של בן-יהודה יצאו לאור חמישה כרכים, ושאר 11 הכרכים הושלמו לבסוף על ידי נפתלי הרץ טור-סיני רק בשנת 1959.

מה שלנו נשאר לעשות זה להגיד לו תודה, וכמובן לדבר עברית ולהמשיך את דרכו בכתיבת מילים.

www.alfabet.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י תומר אהרון שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."