חיפוש מאמרים

11715 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מה עדיף? עוסק פטור או עוסק מורשה?פטור או מורשה? זו השאלה!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בֵּן חָכָם יְשַׂמַּח-אָב וּכְסִיל אָדָם בּוֹזֶה אִמּוֹ וְאִישׁ תְּבוּנָה יְיַשֶּׁר לָכֶת וְדָבָר בְּעִתּוֹ מַה טּוֹב

נושא המאמר: בן חכם ישמח אב
מאת: ד"ר אברהם גוטליב   שמור מאמר למועדפים

משלי שלמהמתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית""בֵּן חָכָם יְשַׂמַּח-אָב, וּכְסִיל אָדָם בּוֹזֶה אִמּוֹ. אִוֶּלֶת שִׂמְחָה לַחֲסַר לֵב, וְאִישׁ תְּבוּנָה יְיַשֶּׁר לָכֶת. הָפֵר מַחֲשָׁבוֹת בְּאֵין סוֹד, וּבְרֹב יוֹעֲצִים תָּקוּם. שִׂמְחָה לָאִישׁ בְּמַעֲנֵה פִיו, וְדָבָר בְּעִתּוֹ מַה טּוֹב. אֹרַח חַיִּים לְמַעְלָה לְמַשְׂכִּיל לְמַעַן סוּר מִשְּׁאוֹל מָטָּה". (משלי ט"ו/כ'-כד')לפנינו תקבולות המציינות שבן חכם מעניק נחת להוריו, שהתייעצות היא חשובה ונחוצה כתנאי מקדים להצלחה, ומדגישות את מעלתו של איש התבונה, את חשיבותה של תשובה נכונה בזמן הנכון ואת עליונותו של האדם המשכיל.

"בן חכם ישמח אב, וכסיל אדם בוזה אמו" - בן צעיר, שקנה חכמה, גורם שמחה לאביו המתכבד בו. ואילו אדם לא חכם אפילו כשהוא מבוגר הוא ביזיון לאמו. הלשון פיוטית, אך כוונה לשני ההורים. שכן, שמחת האב היא גם שמחת האם, וביזיון לאם הוא גם ביזיון ובושה לאב. היות שהאב מלמד את בנו תורה, הצלחתו של הבן היא הצלחתו הישירה של אביו, מורו ורבו, וכמובן גם של אמו. לעומת זאת, כשאין הצלחה אלא בושה וכלימה, האם יולדתו חשה ביותר בביזיון וכמובן שגם האב.

"איוולת שמחה לחסר לב, ואיש תבונה יישר לכת" - הטיפשות, שהיא החכמה המזוייפת והלא אמיתית, גורמת לאשליה לאדם כזה, שהוא חסר לב מבין, רגיש וחושב ומעניקה לו שמחה מדומה. אולם לעומתו, האדם הנבון, ההגיוני והשקול בדעתו, ידע ללכת בדרך הישר והטוב תוך שהוא מתקן ומשפר את דרכיו.

"הפר מחשבות באין סוד, וברוב יועצים תקום" - יבוטלו תוכניות שנעשו באופן סודי ועצמאי ללא התייעצות ושמיעת חוות דעת נוספת. לעומת זאת, תוכנית אשר תתקיים, היא תוכנית שלובנה על ידי יועצים רבים, במסגרת שמיעת חוות דעת שונות. לא תמיד כל אחד חושב על כל דבר, מכאן חשובה לעתים התייעצות עם אדם מבין ורציני.

"שמחה לאיש במענה פיו, ודבר בעתו מה טוב" - אדם שהתייעץ עם חברו וזכה למענה אמיתי ונכון, מתמלא בשמחה על שקיבל מענה הוגן לשאלתו. ועוד יותר, במיוחד כאשר התשובה ניתנה בזמן הנכון, ערכה עצום, בעלת טובה כפולה: עצה טובה ובעיתה.

"אורח חיים למעלה למשכיל, למען סור משאול מטה" - דרך החיים הטובה והחיובית המוליכה למעלה - לעליונות ולהצלחה לחיים טובים, היא נחלתו של האדם המשכיל, המתבונן, חושב ובוחר בדרך השכל וההיגיון המעשי. כאשר המטרה הנעלית היא להימנע מ"נפילה" אל השלילה והכישלון.

מסקנה:

חכמה ובינה מקנים המשכיות דורות נאותה, מתוך ברכה, הצלחה, שמחה ונחת. התבונה - הבינה, שהיא יישומה המעשי של החכמה, מהווה יסוד קיומי חשוב לברכה והצלחה. כדי להצליח כדאי לעתים להתייעץ עם אדם ישר ומבין עניין בטרם עשייה. יש להשתדל מאוד בעזרה לזולת ובמיוחד במתן עצה טובה ונאמנה בזמן הנכון. כדאי ורצוי להשתדל ולפעול בשכל ובתבונה, לברכה ולהצלחה, באורח חיים טובים.ד"ר אברהם גוטליב

www.h-y1.fav.co.il

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר אברהם גוטליב שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."