חיפוש מאמרים

11716 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
13 הכללים החשובים ביותר בהזמנת מתקנים מתנפחים:

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מעשר שלש שנים חקלאי נומורולגיה על פרשת ראה

נושא המאמר: נומורולגיה על פרשת ראה
מאת: פרופ' מאיר בר אילן   שמור מאמר למועדפים

נומרולוגיה בפרשה

מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית"


בפרשת "ראה" יש מִסְפָּרִים לא מעטים, ואף שהם מוכרים, ראוי לשים לב אליהם. ראשית, מידת 'המעשר' מוזכרת כמה פעמים בפרשה, היא המידה בה ניתנו מתנות ומסים. מעשר זה היה כרוך עם הַמִּסְפָּר 3, ככתוב: "מִקְצֵה שָלֹש שָנִים תּוֹצִיא אֶת כָּל מַעְשַׂר תְּבוּאָתְךָ בַּשָּנָה הַהִוא וְהִנַּחְתָּ בִּשְעָרֶיךָ" (דברים י"ד/כח'). בהמשך הפרשה כתוב: "מִקֵּץ שֶבַע שָנִים תַּעֲשֶׂה שְמִטָּה" (שם ט"/א'), וכן: "לֹא יִקְשֶה בְעֵינֶךָ בְּשַלֵּחֲךָ אֹתוֹ חָפְשִי מֵעִמָּךְ כִּי מִשְנֶה שְׂכַר שָׂכִיר עֲבָדְךָ שֵש שָנִים וּבֵרַכְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ בְּכֹל אֲשֶר תַּעֲשֶׂה" (שם ט"/יח').

מפסוקים אלו מתברר המנהג לפיו מחזור השנים החקלאי היה 3, ולאחר שני מחזורים מסוג זה באה שנת שמיטה. המספר 3 מביע את ההרגל והקביעות, ועל כן: "שָלוֹש פְּעָמִים בַּשָּנָה יֵרָאֶה כָל זְכוּרְךָ אֶת פְּנֵי ה' אֱלֹהֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶר יִבְחָר" (שם ט"ז/טז'). כלומר, הַמִּסְפָּר 3 מביע את הרעיון כי אדם רואה עצמו לפני ה' דרך קבע (ולא: 3 פעמים בלבד). השכירים היו משכירים את עצמם ל-3 שנים, כנראה בשל המחזור החקלאי שהיה מקובל אז, בהתאם לגידולים החקלאיים, ועֶבֶד עָבַד "מִשְׁנֶה", כלומר: פעמיים כמנהג השכירים. כתוצאה מכך נקבעה הלכה לפיה משתנים המעשרות ממעשר ללוי (מעשר-לוי), למעשר-עני (מעשר שני), כל שנה שלישית.
הַמִּסְפָּר 7 מופיע בפרשה כמה פעמים, הן ביחס לימות החג, והן ביחס לשנות השמיטה, ומספר זה מביע, כמובן, את ברכת-אלוה, כפי שהופיע מספר זה לראשונה בפרשת הבריאה. כשם שהאל ברא את העולם ב-6 ימים וציווה את ברכתו ביום השביעי, כך אף שנות השמיטה, בבחינת "יום לשנה יום לשנה" (במדבר י"ד/לד'; יחזקאל ד'/ו'). כלומר, כשם שהאל פעל 6 ימים ונח ב-7, כך האדם, ועל האדם ללכת בדרכי ה', הן בימים והן בשנים. כתוצאה מכך משתחררים העבדים לאחר 6 שנות עבודה, שכן גם במקרה זה שחרור העבד אינו אלא כשחרור כל חקלאי מעבודת האדמה, פּטור מעבודה הניתן מתוך הנחה שהאל יצווה את ברכתו באותה שנה (שביעית), כמו גם באותו היום (שבת).
העולה מכל הַמִּסְפָּרִים הללו והשימוש בהם הוא כי ניכר בתורה שימוש מרובה במִסְפָּרִים לצורך מועדים, הן במישור הפרטי (שחרור עבד) והן במישור הלאומי (חג או מועד), הן בימים והן בשנים. בנוסף על כך, נראה כי גם אם לכל מספר יש ערך משלו - כמותי ואיכותי - הרי ששילובם ביחד, 3, 6, 7, 10, יוצר תאימות שיש בה סוג של השלמה או הרמוניה.פרופ' מאיר בר-אילן
אוניברסיטת "בר-אילן"
מחבר 'נומרולוגיה בראשיתית' ו'נומרולוגיה מקראית'
(ספריית בית-אל)ww.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י פרופ' מאיר בר אילן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."