חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פארק הדיג מעין צבי

    קישורי טקסט (לפרטים)
 

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נושים פשיטת רגל משבר כלכלי הוצאה לפועל

נושא המאמר: הסדר נושים בחסות החוק בטרם הכרזה על אדם כפושט רגל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

החרפת המשבר הכלכלי בישראל מוביל לעליה בבקשות המוגשות לפשיטת רגל, הן מצד החייבים עצמם אשר מתקשים לפדות את חובותיהם והן מצד הנושים אשר מבינים כי יתכן וזהו ההליך היחידי בו הם יזכו לקבל לפחות חלק מכספם האבוד.

רבות נכתב על יתרונותיו וחסרונותיו של הליך הבקשה להכרזה על אדם כפושט רגל מקום בו אדם נקלע לחובות, בלא יכולת להחזירם. כידוע, ההליך מתנהל בבית המשפט המחוזי, כאשר מגיש הבקשה יכול להיות הנושה (אדם או גוף שלו חייבים כספים) או החייב עצמו.

במסגרת הגשת בקשה לפשיטת רגל, חל איסור על המבקש לשלם לנושים מסויימים את חובם בטרם ההכרזה עליו כפושט רגל, שכן פעולה שכזו עלולה להיתפס כהעדפת נושים וכתוצאה, לדחיית הבקשה. יחד עם זאת, ניתן להציע הסדר או פשרה בכל שלב בתוך ההליך עצמו, גם לפני מתן צו לכינוס נכסים, אך יודגש כי אישור שכזה טעון את אישור בית המשפט.

סעיף 19א לפקודת פשיטת הרגל מאפשר לחייב שחובותיו עולים על 26,354 שקלים חדשים לפנות לבית המשפט בבקשה לאשר הצעת פשרה או הסדר עם נושיו, כל עוד לא ניתן צו לכינוס נכסים או בטרם הגשת בקשה לפשיטת רגל כלל. הסדר שכזה לא ייתפס כמובן כהעדפת נושים כלשהי בעיני הרשויות ולא יפגע בהליך הבקשה לפשיטת רגל במידה והבקשה להסדר לא תצלח בסופו של יום.

היתרון המשמעותי של בקשה להסדר עם הנושים בחסות החוק הינו עיכוב ההליכים כנגד חייב בלא הסנקציות הרבות המופעלות על חייב בהליך הרגיל של פשיטת רגל כגון, עיכוב יציאה מהארץ, הגבלתו בבנקים וכדומה. כמו כן, בניגוד להליך בקשה לפשיטת רגל האורך זמן רב- לעיתים אף שנים, המדובר בבקשה מהירה יחסית כך שלאחר משא ומתן קצר בין הצדדים כל שנותר הוא לקבל את אישורו של בית המשפט.

התנאי העומד בפני המבקש לנקוט בהליך זה הינו כי ההצעה לנושים תניב להם דיבידנד בשיעור של לפחות 30% מסך החוב המגיע להם. כאשר בית המשפט ימצא לנכון כי יש יסוד סביר להניח שישולמו על ידי החייב לפחות שלושים אחוזים מכל חוב לא מובטח שאילו ניתן צו כינוס ביום הגשת הבקשה היה בר תביעה, לרבות הפרשי הצמדה עליו עד ליום הגשת הבקשה לאישור ההצעה, רשאי הוא לאשר את ההסדר המוצע.

בד בבד עם הגשתה של בקשה להסדר כאמור, רשאי ואף מתבקש בית המשפט לבחון האם יש מקום להורות על מתן ערבות לצורך ביצוע ההסדר המוצע. הצורך במתן ערבות נדרש כיוון שעם מתן ההחלטה לאישור ההסדר מורה בית המשפט על עיכוב ההליכים שנוקטים הנושים כנגד החייב ולכן המשמעות הניכרת. בהיעדר ערבות הולמת ייטה בית המשפט לסרב להצעת ההסדר אשר תוביל לעיכוב ההליכים ולפגיעה אפשרית בנושים.

יודגש, כי בכל מקרה, אם או בלי הסדר נושים, הליך הבקשה להכרזה כפושט רגל הינו ארוך ומורכב ולכן מומלץ להיוועץ עם בעל מקצוע מתאים בתחום בטרם תחילת ההליכים בבקשה.
מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט.
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."