חיפוש מאמרים

11723 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בטחון עצמי אצל נשים בעסקים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: משפט משפטים עריכת דין חוק ומשפט

נושא המאמר: הכבוד האבוד של האנטנה
מאת: עו''ד תומר ריטרסקי    שמור מאמר למועדפיםביקשתם להתנתק מהכבלים או מהלוויין? עברתם לדירה חדשה ממנה נותקו הכבלים? ייתכן מאוד שתמצאו עצמכם מנותקים לחלוטין מערוצי הטלוויזיה המקומיים. יתרה מכך, סביר להניח שפניותיכם לחברת הכבלים בבקשה להשיב לכם את החיבור האבוד לאנטנה תתקל בתשובה שבין סירוב מוחלט להתחמקות אלגנטית.

אז אם אתם לא מסתדרים בלי טלוויזיה, אבל מסתפקים בערוץ 1 ו-2, כדאי לכם לדעת כי מה שעושים לכם אינו חוקי. הברירה שמותירים בידכם - כבלים, לוויין
או שאין טלוויזיה, אינה מקרית מבחינת ספקיות השירות. למרבה המזל, המחוקק לא הותיר את האזרח הקטן חסר אונים לחלוטין.

חתכו את הכבל

לפני מספר חודשים רכש לעצמו האזרח ח' דירה בה התקינה בעבר אחת מחברות הכבלים חיבור לכבלים, שנותק לפני שנכנס לדירה. להפתעתו גילה ח' כי חברת הכבלים אף ניתקה את חיבור הדירה לאנטנה המרכזית המותקנת בבניין המאפשרת קליטת ערוצי הטלוויזיה 1,2. כדי שלא יוכל חלילה לתקן בעצמו את התקלה (עניין שקע-תקע פשוט בד"כ) חתכו טכנאי חברת הכבלים את כבל האנטנה.

בתמימותו פנה ח' לחברה בבקשה להשיב לו את החיבור האבוד לאנטנה המרכזית, לשידורים המקומיים ולציביליזציה המערבית. חרף פניותיו הרבות של ח', הן בכתב והן בעל-פה באמצעות עשרות שיחות טלפון, ואף לאחר ביקור טכנאי מטעם החברה בדירה, היא לא מצאה לנכון לשוב ולחבר את הדירה לאנטנה המרכזית.

לאחר מספר חודשים החליט ח' כי קצה נפשו במצב ופנה בזעמו לייעוץ משפטי. בימים הקרובים הוא עומד ח' להגיש תביעה כנגד חברת הכבלים לחיבורו המחודש לאנטנה כמו גם לפיצוי עבור אותם "חודשים אבודים".

כדאי לדעת כי חברות הכבלים (או הלוויין) המנתקות את דירתכם מהאנטנה המרכזית לשם חיבור, חייבת עם תום ההתקשרות ביניכם, להשיב את המצב לקדמותו. לעניין זה קובע החוק כי "הוחזרה החזקה מידי חוכר או דייר לבעל המקרקעין, יהיה בעל המקרקעין רשאי לדרוש מבעל הרישיון הסרת הרשת מהם והחזרתם, ככל האפשר, למצב שהיו בו אלמלא נעשה שימוש בהסכמה כאמור, וכל ההוצאות להסרת הרשת יחולו על בעל הרישיון". קרי: עם דרישת בעל הדירה חייבת חברת הכבלים להשיב את החיבור לאנטנה (אם היה כזה) שנותר על-ידה לשם חיבור הכבלים.

המחוקק אינו מסתפק בכך ומוסיף וקובע כי "(א) בעל רשיון וכל אדם מטעמו... יימנעו עד כמה שהדבר ניתן מגרימת נזק ויחזירו את המקרקעין ככל האפשר למצב שהיו בו אלולא נעשה שימוש בסמכות או בהרשאה כאמור.

(ב) נגרם נזק עקב שימוש בסמכות או בהרשאה כאמור בסעיף קטן (א), ישלם בעל הרשיון פיצויים לניזוק.

(ג) החליט בעל הרשיון לדחות דרישה לפיצויים לפי סעיף קטן (ב), ימסור לתובע הודעה מנומקת בכתב על כך תוך ששים ימים מיום קבלת הדרישה".

לא להכנע מראש

מטרת הסחבת בחיבורה המחודש של הטלויזיה לאנטנה המרכזית מובן ? ההמתנה הממושכת תשחוק, כך לפחות מקוות ככל הנראה חברות הכבלים, את עצביכם ותגרום לכם להפוך שוב למנויים נאמנים. גם במקרים אלה לא כדאי להכנע מראש למול חברה גדולה.

את רישיונותיהן קיבלו חברות הכבלים (לפחות לכאורה) כדי להיטיב עם האזרח הקטן ולא כדי לרדות בו. זו אף הסיבה לעובדה שהמחוקק ביקש להגן על האזרח הקטן בחוק, בתקנות וברישיונות שהוענקו לחברות הכבלים. במקרים מסוימים ניתן אף לשלול מאותן חברות את רישיונותיהן לחלוטין.

אמנם סביר להניח שניתוק ספורדי של אזרחים פה ושם לא יביא לכך אך ייתכן מאוד שכדאי לחברות הכבלים להתחיל לקחת העניין לתשומת לבן. כבר היו חברות במשק הישראלי שחשבו שלאזרח הקטן לא תהיה ברירה מלבד צריכת שירותיהן. את האמת הן גילו במקרים רבים מאוחר מדי.

בכל מקרה, שתהיה לכם צפייה מהנה.

www.rnc.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו''ד תומר ריטרסקי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."