חיפוש מאמרים

11736 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פרסום חינם באתרים קטנים מול פרסום מתומחר באתרים גדולים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עזיבת הארץ רשויות המס עבודה בחו"ל מס הכנסה

נושא המאמר: עוזב את הארץ לטובת עבודה בחול
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


המעבר לשיטת מיסוי על בסיס פרסונאלי בישראל, קרי מיסוי כל הכנסותיו של תושב ישראל ללא קשר למקום צמיחתן, טמנה בחובה שאלה מטרידה בדבר המועד בו חדל הנישום מלהיות תושב ישראל והופך הוא לתושב מדינתו החדשה לעניין האמור.
נהיר כי שינוי הגדרת תושבותו של אדם אינו יכול להיעשות באופן מיידי, בו הנישום לוקח מיטלטליו ועובר למדינתו החדשה, אלא מדובר בתהליך מורכב ומתמשך.

פקודת מס הכנסה מגדירה "תושב ישראל" כמי שמרכז חייו, היינו זיקותיו הכלכליות, המשפחתיות והחברתיות, נמצא בישראל . הגדרה זו מערימה קושי נוסף בקביעת מועד סיומה של תושבות זו ותחילתה של תושבות אחרת, הרי אין אדם משליך את זיקותיו האמורות ביום אחד מסויים, אלא מדובר בתהליך הדרגתי אשר יש לבחון למקרה של גופו.

עמימות ההליך לקביעת מועד שינו תושבותו של אדם מקשה על נישומים אשר עזבו את מדינת ישראל לכלכל צעדיהם בנושא מיסוי הכנסותיהם.
בהחלטת מיסוי 108/06 (פרה רולינג) ביקשו בני זוג אשר עזבו את מדינת ישראל ביום 15 לינואר 2004 ועברו להתגורר במדינה זרה, לקבוע את המועד בו חדלו להיות תושבי ישראל. במקרה הנידון עזבו בני הזוג את הארץ לתקופה לא קצובה ועבדו במקום מגוריהם החדש בחו"ל, האישה כשכירה והבעל כעצמאי.

לבני הזוג דירת מגורים בישראל, אותה השכירו במהלך שהותם בחו"ל, אולם כל שהייתם בישראל הסתכמה בכ- 55 ימים בשנה קלאנדארית (פחות מ- 183 ימים, אשר מעליהם נוצרת חזקה כי מרכז חייו של הנישום הוא ישראל) וכן הפסיקו לשלם תשלומי ביטוח לאומי.
לאור אמנת מס בין ישראל למדינתם החדשה של הזוג, נחשבו הם, מבחינת מדינת היעד, כתושביה של מדינה זו והיה עליהם להגיש בה דוחות מס.

בהחלטה נקבע כי בני הזוג יחשבו כתושבי מדינתם החדשה, לעניין האמנה למניעת כפל מס בין המדינות, החל מיום 1.7.04, כחצי שנה לאחר עזיבתם את ישראל וזאת למרות הצהרתם כי בכוונתם לשוב ולהתגורר בישראל ביום מן הימים. יחד עם זאת נקבע כי, הזוג יחדל להיות תושב המדינה החדשה כאשר ישוב לישראל.

עולה כי, קביעת מועד סיום התושבות של נישום כישראל ותחילתה של תושבות במדינת היעד, מורכב הוא וניזון מגורמים רבים ומגוונים. על הנישום לכלכל צעדיו עוד בטרם עוזב הוא את ישראל, לבל יווצר מצב בו יחוב לחינם במס גבוה.

לסיום נציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.ilwww.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."