חיפוש מאמרים

11740 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
סריקת מסמכים בחכמה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חרדה חרדות חרדה חברתית פחד קהל

נושא המאמר: חרדה חברתית
מאת: תומר ברק   שמור מאמר למועדפים

חרדה חברתית (פוביה חברתית) הינה חרדה המתעוררת אצל האדם הסובל ממנה בעת המצאות בסיטואציות חברתיות שונות הנראות תמימות לכאורה עבור האחרים. הפרעת החרדה החברתית זוהי אחת מהפרעות החרדה האחרונות שנתגלו למרות שכיחותה באוכלוסיה, והיא התופעה שהכי פחות מובנת לנו מכלל הפרעות החרדה הידועות כיום. מחקרים הראו שלפחות כעשרה אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מהפרעה זו ברמה זו או אחרת. שכיחות ההפרעה אצל נשים גבוהה יותר במקצת מגברים למרות שגברים מהווים חלק גדול מהסובלים מהבעיה אשר פונים לטיפול. ברבים מהמקרים האבחנה באה בגילאים מאוחרים ובחלקם על ידי איבחון עצמי של הסובל מהבעיה. אצל רוב הסובלים מהבעיה ההפרעה החלה להופיע בגיל ההתבגרות ונמשכה גם לגילאים מאוחרים הרבה יותר. רוב הסובלים מחרדה חברתית פשוט גדלו עם הידיעה שיש להם בעיה אך לא ידעו מה הבעיה ופשוט הסכימו עם הקביעה הסביבתית שהם ביישנים, אנשים מופנמים, לא חברתיים, סנובים ועוד כהנה הגדרות שבאו לפרש ולהסביר את ההתנהגות שלהם, וזהו למעשה האיבחון השכיח שהיה עד לא מזמן.

על פי ההגדרה הרווחת כיום לחרדה חברתית, זוהי תופעה הגורמת לאדם הסובל ממנה להרגשת פחד מוחשי מן האפשרות שיקרה לו משהו מביך בציבור, ושימשוך אליו את תשומת לבם של הנוכחים. עוצמת החרדה היא ברמה כזו, שכל פעולה שכוללת אינטראקציה עם אנשים אחרים, מכניסה את האדם הסובל ממנה למחשבות טורדניות הנמשכות לאורך זמן רב וגורמות לו לסימפטומים גופניים ורגשיים האפייניים לאנשים הסובלים מחרדות. בין הסימפטומים האדם רועד, מסוחרר, מסמיק, מזיע, שריריו מתקשים, פיו יבש, נשימתו מואצת, קולו רועד וליבו דופק בקצב מהיר.

מצבים מעוררי חרדה חברתית הם מצבים חברתיים הגורמים לחרדה לעלות ואלו הם בעיקר הופעה בפני קהל (פחד קהל, פחד במה), השתתפות בדיון קבוצתי בחברה, דיבור בפני אנשים בעלי סמכות, שהייה במקומות הומי אדם כגון קניונים או פאבים, אולם קיימים גם מצבים נקודתיים בעלי השפעה שונה כגון אכילה או שתייה בנוכחות אחרים, דיבור בטלפון בנוכחות אנשים, שימוש בשירותים ציבוריים, פגישה רומנטית עם בני המין השני, להישיר מבט, כתיבה כאשר נמצאים תחת צפיה של אחרים ועוד. המשותף למצבים אלה הוא שנמצאים בהם תחת עין בוחנת של אנשים אחרים וחרדים משפיטה על ידם.

איבחון עצמי וראשוני לחרדה חברתית ניתן לבצע על ידי מילוי שאלון ליבוביץ המשמש ככלי איבחון ראשוני לחרדה חברתית.

sp.haifa.googlepages.com/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י תומר ברק שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."