חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תקן W3C

    קישורי טקסט (לפרטים)
 עסקים - קונים בשוק עסקים לוח עסקים למכירה!
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מלחמת לבנון מס רכוש צ'קים חוזרים מס הכנסה

נושא המאמר: נותנים כיסוי במצב חירום
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


בית מחוקקים טוב הינו כזה אשר מגיב בזמן לשינויים, ומתקן הוראות חוק אשר נמצאות כגורמות חוסר צדק או אבסורד.
כך למשל בעניין השיקים החוזרים במלחמת לבנון השנייה; כידוע, בתקופת הלחימה הפסיקו חיי במסחר בצפון כמעט לחלוטין, ואזרחים רבים אף נאלצו לעזוב את מקום עבודתם ולהתגייס באופן מיידי לשירות מילואים. בשל המצב נפגעה פרנסתם (לרובם בטווח המיידי, ולחלקם – עד כדי קריסת עסקיהם), ולרבים מהם "חזרו" שיקים.
נזכיר כי חוק שיקים ללא כיסוי קובע כיום כי מקום בו סורבו יותר מעשרה שיקים בחשבון בנק של לקוח בתקופה של שנה, החשבון הופך לחשבון מוגבל, ובהתאמה, בעליו הופך ללקוח מוגבל.

בשל כך, ניתן להבין את עגמת הנפש אשר נגרמה לרבים, על לא עוול בכפם, עת הוגבל חשבונם בתקופת הלחימה משום שלא היתה בידם כל הכנסה, והשיקים בהם השתמשו לתשלום - סורבו. בדיוק בשל כך העבירו בימים אלה, חברי הכנסת, הצעת חוק בקריאה טרומית, הקוראת לתת סמכויות לשר המשפטים ולמפקח על הבנקים לקבוע בהליך מהיר סייגים לתחולת החוק בעיתות חירום, וכן לאפשר, במקרה הצורך, פנייה אל בית המשפט בבקשה לבטל הבאת שיק במניין השיקים שסורבו, גם אם מקור הסירוב לכיבוד השיק נובע בשל נסיבות מיוחדות שעניינן פעולות איבה או מצב חירום.
ונבהיר, הצעת החוק אינה מבקשת לקבוע כי במצב חירום יכובד כל שיק, אלא, ההצעה מנסה בסך הכל לשנות את המצב הקיים במובן זה ששיקים אשר סורבו אך בשל "מצב החירום", לא יכנסו למניין עשרת השיקים אשר הופכים את החשבון למוגבל.

לדעתינו, הצעת התיקון לחוק הינה מידתית נכונה וחשובה (שלא לומר – מתבקשת), שכן יש בה כדי לתת מענה יעיל ואנושי לרבים אשר נפגעים פעמיים (לפחות) בעיתות חירום: פעם אחת ברמה הנפשית ופעם נוספת ברמה הכלכלית.
לנו נראה כי אין כל סיבה בגינה לא ימשיכו חברי הכנסת לעשות שימוש מבורך בכוח אשר הועמד לידיהם, ויכניסו את הצעה זו לספר החוקים בהקדם האפשרי.
כעת, כל שנותר לנו לקוות הוא כי גם כאשר יסתיים הליך אישורו של תיקון זה, הרי שלא נאלץ להשתמש בו לעולם.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."