חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מדריך לטיפול בפנים - ניתוחים פלסטיים - טיפול פנים - מנתח פלסטי - עיבוי שתפיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מומחה מס מס הכנסה עו"ד מיסים עסקה מסחרית

נושא המאמר: חשיבות בחינת עסקה מסחרית בעיניו של מומחה מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

הדרך הנכונה לביצועה של עסקה מסחרית, נשלטת למעשה על ידי תחום המיסוי. ההשלכות המיסויות הקיימות בכל עסקה מסחרית הן אלה שלמעשה תקבענה מה תהא התמורה "נטו" שתתקבל בסופו של יום מהעיסקה. מכאן חשיבותו של תחום המיסוי במסגרת בדיקת כדאיותה הכלכלית של העסקה ואופן ביצועה.

כל עיסקה מסחרית מעוררת שאלות רבות ומגוונות. האם לבצע את העיסקה על ידי יחיד או על ידי חברה? – כל אחד מאלה מחויב בשיעור מס שונה. ואם על ידי חברה – איזו חברה, מה מקום פעילותה ומקום מושבה ורישומה והיכן תבוצע? מדינת ישראל חתומה על אמנות מס עם מדינות רבות בעולם, אשר מטרתן לשלב בין הדין הפנימי לבין אמנות המס החלות באותה מדינה. אמנות מס מקנות פטורים והקלות מס ולכן, שאלת מיקום ביצוע העסקה והתאמתה לאופייה, הנה שאלה חשובה ביותר, שכן בין המדינות השונות, קיימים הבדלים בין שיעורי המס החלים בגין אותה עיסקה. כיצד תסווג העיסקה- האם כעיסקה "פירותית" – אז יחול עליה מס בגין הכנסה או כעיסקה "הונית" – או אז יחול עליה מס בגין רווחי הון. סיווג העיסקה משפיע גם על היכולת לקזז הוצאות אל מול התמורה המתקבלת – וגם בכך להגדיל את שיעור התמורה "נטו" המתקבלת בסופו של יום.

לכל תכנון מס יש יתרונות וחסרונות והחוכמה היא לבחור בתכנון הרצוי והעדיף והאפשרי בהתאם לנסיבותיה הספציפיות של כל עיסקה ועיסקה.

כעיקרון, קובע הדין (ע"פ 1182/99 הורוביץ נ' מדינת ישראל) כי הסתמכות בתום לב על עצה שניתנה ממומחה מס, אשר ידועות לו כלל הנסיבות והעובדות בנוגע לעסקה, שוללת כוונה פלילית מצדו של מבצע העסקה. כך שגם במקרה הגרוע ביותר, ולפיו רשויות המס לא יכירו בתכנון המס ובאופן בה הוצגה כלפיה העיסקה, הרי שמבצע העיסקה יוכל להעלות טענת הסתמכות ובכך למנוע הרשעה פלילית.

אמנם הדין קובע, כי ניתן להכיר בהסתמכות גם על פי חוות דעת שניתנה בעל פה. אולם, למען הסר ספק ובכל מקרה על מנת להוכיח את עצם מתן הייעוץ במישור הראיתי, מומלץ לדאוג לכך שחוות הדעת תינתן באופן מוסדר ובכתב.

יוצא אפוא, כי בקיאותו של מומחה מס והבנתו המסחרית הנם קריטיים בכל הקשור לבדיקת שיקולי המס וכדאיות וייתכנות כלכלית של העיסקה. מתן מענה מקצועי ומקיף, מעניק אפוא למבצע העיסקה את היכולת לשקול את מלוא השיקולים הרלוונטיים עוד בטרם ביצוע העיסקה ומעניק את המסגרת והמטווה לאופן ביצועה – לרבות אופן הדיווח לרשויות המס. חשוב אפוא להבין ולהכיר בכך, שייעוץ מוקדם בתחום המיסוי הנו חלק בלתי נפרד מתהליך ביצוע העיסקה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.reader.co.il/authors/1099/דורון-טיקוצקי-עמיר-מזרחי-עורכי-דין-ונוטריון


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."