חיפוש מאמרים

11612 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
למה דיאטות נועדו לכישלון?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רכישת נדל"ן מדל"ן בסרביה חברה הולנדית מיסוי בינ"ל

נושא המאמר: רכישת נדל"ן בסרביה באמצעות חברה הולנדית
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

סרביה בעברה הייתה חלק מיוגוסלביה. לאחר פירוקה של יוגוסלביה, הפכה סרביה ביחד עם מונטנגרו למדינת סרביה-מונטנגרו. בהמשך למשאל עם שנערך גם איחוד זה התפרק וביום 5.6.06 חגגה סרביה את עצמאותה כרפובליקה דמוקרטית עצמאית.

לאחר הכרזת עצמאותה, הפכה סרביה ליעד השקעה נחשק בקרב משקיעים זרים, המחפשים להשקיע את כספם במזרח אירופה, אזור הנמצא בתנופת צמיחה אדירה. במסגרת מדיניות ההשקעה הגלובאלית במזרח אירופה, ניתן להצביע על תחום הנדל"ן כאפיק השקעה בולט בסרביה.
חברה תושבת סרביה לצורכי מס הנה חברה שהתאגדה בהתאם לדין בסרביה או חברה שמרכז הניהול והשליטה שלה נמצא בסרביה.
חברה סרבית חייבת במס בגין הכנסתה ללא קשר למקום הפקת ההכנסה בתוך גבולות סרביה או מחוצה להן, בעוד חברה זרה חייבת במס בסרביה בגין הכנסות אשר הופקו או נצמחו בסרביה בלבד.

שיעור מס החברות החל בסרביה, הנו שיעור מס אטרקטיבי ביחס ליתר מדינות אירופה, והוא עומד על שיעור של 10% בלבד. רווח הון הנובע ממכירת נכס או מניות בסרביה ממוסה ככל הכנסה, וכפוף אף הוא למס חברות בשיעור 10%.
לאחרונה אנו עדים להשקעות של חברות הולנדיות רבות בסרביה באמצעות חברה אחזקה סרבית, כך שבשורות הבאות נסקור את משמעויות המס של מהלך זה.
חברה תושבת הולנד הנה חברה אשר התאגדה בהולנד בהתאם לדין המקומי. חברות תושבות הולנד חייבות במס בהולנד על כלל הכנסותיהן ללא קשר למקום הפקתה או צמיחתה של ההכנסה. מס החברות ההולנדי הינו פרוגרסיבי, כדלקמן (נכון לשנת המס 2007):

על 25,000EUR הראשונים שיעור מס של 20%.
על סך של 25,001 EUR עד לסך של 60,000 EUR שיעור מס של 23.5%.
על סך של 60,001 EUR ואילך שיעור מס של 25.5%.
רווח הון הנובע ממכירת נכס ממוסה ככל הכנסה, וכפוף אף הוא למס חברות בשיעורים שפורטו לעיל.
ביום 6.2.1983 נכנסה לתוקפה האמנה למניעת כפל מס בין יוגוסלביה להולנד. לאחר היפרדותה של סרביה מיוגוסלביה אימצה זו את האמנות למניעת כפל מס עליהן חתמה יוגוסלביה טרם פירוקה, לרבות האמנה למניעת כפל מס בין יוגוסלביה להולנד.
סעיף 6(1) לאמנה, אשר עניינו מיסוי הכנסות מנכסי מקרקעין, כמו גם סעיף 13(1) שעניינו רווחי הון, קובעים כי תושב מדינה המפיק הכנסות/רווח הון מנכס מקרקעין הממוקם במדינה האחרת ניתן למסותו בשתי המדינות.
יחד עם זאת, סעיף23(2) לאמנה מעניק זיכוי מס לתושב מדינה החייב במס במדינתו בגין מס ששילם במדינה האחרת בגין אותה הכנסה.

חברה הולנדית המחזיקה בחברה סרבית - האמנה למניעת כפל מס בין הולנד ליוגוסלביה קובעת בסעיף 10(1), כי דיבידנדים ששילמה חברה סרבית לחברה הולנדית חייבים במס בהולנד (החברה מקבלת הדיבידנד) בלבד. בהתאם לדין ההולנדי, חברה תושבת הולנד, המחזיקה בשיעורי השתתפות מזכים במניות של חברה זרה, תהא פטורה לחלוטין ממס חברות הולנדי בגין דיבידנדים שקבלה מהחברה הזרה או בגין רווח הון שנצמחו בידיה, כתוצאה ממכירת המניות בחברה האמורה. מספר תנאים חייבים להתקיים על מנת שהחברה ההולנדית תוכל ליהנות מהפטור כאמור:
א. ההחזקה של החברה ההולנדית בחברת הבת הינה בשיעור של לפחות 5% מהון המניות
הנפרע של חברת הבת.
ב. המניות בחברת הבת אינן מוחזקות בידי החברה ההולנדית בתור מלאי עסקי.
ג. חברת הבת צריכה להיות כפופה למס במדינת מושבה.
ד. חברת הבת אינה חברת השקעות.
ה. ההחזקה בחברת הבת על ידי החברה ההולנדית הינה בגדר השתתפות פעילה ולא
החזקה פסיבית בלבד כתיק השקעות.

מהאמור לעיל עולה, כי בהתאם לאמנה החברה הסרבית פטורה ממס בסרביה בגין העברת דיבידנד לחברת האם ההולנדית, כמו גם החברה ההולנדית (אשר עומדת בחמשת התנאים דלעיל) פטורה ממס בהולנד בגין קבלת דיבידנדים בהתאם לדין הפנימי כאמור.

סעיף 13(4) לאמנה קובע, כי רווח הון שנצמח לחברה ההולנדית ממכירת מניותיה של החברה הסרבית ימוסה אך ורק במדינת תושבותו של מקבל הרווח, קרי הולנד. לפיכך, מכירת מניות החברה הסרבית חייבת במס בהולנד בלבד, ולאור העובדה כי קיים פטור השתתפות בהולנד כמוסבר לעיל (בכפוף לעמידה בחמשת התנאים המוזכרים לעיל) מכירת המניות פטורה ממס גם בהולנד.

הסביבה העסקית/כלכלית הפורחת במזרח אירופה בכלל, ובסרביה בפרט, הביקושים הרבים לנדל"ן, מגמת עליית המחירים, בשילוב תנאי המימון האטרקטיביים של הבנקים המקומיים יחד עם הצעדים שנוקטת סרביה להצטרף לאיחוד האירופי יחד, מובילים לשיעורי רווחיות גבוהים בהשקעות נדל"ן.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."