חיפוש מאמרים

11640 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אנו פונים אליכם בבקשה לעזור לנו להציל את מאיה.

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות רגשות אושר

נושא המאמר: רגשות - מהן
מאת: דר` יגאל גליקסמן    שמור מאמר למועדפים

רגשות - עבד טוב ואדון רע

כעיקרון אנחנו, בני האדם, רוצים שיהיה לנו טוב. כל מה שאנחנו עושים או לא עושים מהרגע שבו אנו קמים בבוקר, אמור לענות לנו על הצורך הזה. אנו מחליטים להתקלח, ללכת לשירותים לאכול דברים מסוימים, לצאת מהבית - כשהכל מכוון למטרה עליונה אחת: שיהיה לנו טוב. באותו האופן, אנחנו יכולים לבחור לעצמנו את המחשבות שלנו.

כן, מחשבות נמצאות תחת שליטה. אנחנו הוגים אותן, ולכן היכולת לבחור בהן - נמצאת אצלנו. אם רק נרצה בכך, נוכל לבחור במחשבות חיוביות ורציונליות. מחשבות שליליות יכולות אומנם להיות אף הן רציונליות, אבל בדרך-כלל אינן כאלה.

חשוב שנבין אפוא כי בידי כל אחד מאתנו העוצמה והיכולת לבחור מתוך מאגר המחשבות את המחשבה הגורמת לנו להרגיש טוב יותר. אנחנו לא חייבים להינעל על מחשבות בעלות תוכן שלילי.
מחשבות מסוג זה מכניסות אותנו למעין מעגל קסמים: אם חשבנו דבר- מה רע (למשל, הנערה החושבת שהחבר שלה עומד לעזוב אותה), אנו עלולים לפעול מבלי- דעת כדי לממש את המחשבה (למשל, באמצעות אמירות כמו, "אתה לא אוהב אותי יותר"). זאת, משום שחשוב לנו להיות צודקים, לא כן?

אם הרחקנו לכת ושיתפנו אדם אחר בחששותינו, הרי שהסיכוי שהנבואה תגשים את עצמה והנבואה השלילית אכן תתרחש - גדל פי שניים, ואם נאמר את הנבואה השלילית לקבוצה של אנשים, הגדלנו פי כמה במו-ידינו את הסיכוי להתממשותה (הנערה תפעל בדרכים נוספות להרחיק מעליה את החבר. אחרי הכול, היא אינה רוצה להיראות בחברה כמו אידיוטית.)

ההחלטה להילחץ, להתרגז, לדאוג או להיעלב בידינו - ובידינו בלבד. איש אינו יכול להחליט במקומנו כיצד נרגיש. לכן רק אנחנו יכולים לקבל החלטות עם תוכן שונה!!!
ממש כשם שאנו שולטים במחשבותינו, אנחנו שולטים ברגשותינו. רגש איננו דבר שאפשר לראות או למשש, רגש הוא למעשה זוג של מחשבה. ולכן - אם אנחנו שולטים במחשבות שלנו, וחושבים את הרגשות שלנו - אנחנו יכולים לשלוט ברגשות שלנו!

יש אנשים שלא יניחו לעצמם לפרוץ בצחוק בריא או לצחוק בכלל. באותה המידה יש כאלה שלא יניחו לעצמם לבכות כאוות נפשם. הם פוחדים ממתן ביטוי חיצוני לרגשותיהם. אני זוכר כיצד בצבא, כשהייתי הולך ללוויה של חבר שנהרג, לא הזלתי דמעה, כי הנורמה החברתית שהייתה מקובלת באותם ימים, קבעה "גבר אינו בוכה". התאפקתי.
כיום אני קורא להתאפקות הזאת "עצירות רגשית". עלינו לזכור כי כל מצב שבו אין אנו מניחים לרגש לצאת החוצה, יוצר מעין מערך של סיר לחץ פנימי. סיר לחץ כזה תמיד יפגע בנו, אם כי קשה מאוד לנבא מראש באיזה תחום. מדוע? משום שמצטברים רגשות, ואין להם לאן לצאת. לכן, אם אנו חשים רגש כלשהו, מוטב שנבטא אותו מיד.

הדרך שבה נגיב יכולה להיות מעודנת: אדם כועס אינו חייב לשבור חפצים כדי לפרוק את הכעס, למשל. אם אין זה כעס אגור מקודם וחשבונות לא גמורים שהוא מנהל, אלא מדובר בתגובה מיידית לדבר- מה שהתרחש כרגע, הרי שהכעס הוא לדעתי דבר חיובי. יש בו אותנטיות מסוימת: הגבנו למשהו שקרה עכשיו - והמשכנו הלאה. באותה המידה, אם אנו הולכים ללוויה של אדם שהכרנו, וחשים הצפה רגשית לשמע דברי הספד כלשהם או למראה החבר המובל לקבר, ופתאום אנו רוצים להזיל דמעה - מוטב שנפרגן לעצמנו ונבכה ללא מעצור.

"העצירות הרגשית" מביאה בעקבותיה צרות בלבד. היא מוצאת את ביטויה בכל התחומים - מהמישור שבין אדם לחברו ועד התחום המיני. כשאדם אינו מניח עצמו לבטא את הרגשות שעולים בו וקיימים בצורה מאוד טבעית ברגעים אינטימיים, הוא מפסיד הרבה.
לכן, אני אומר: נשתדל להימנע מעצירות רגשית: בא לנו לצעוק - נצעק, בא לנו לבכות - נבכה.

בתוך הספר: "ביופידבק הכוח בידך"

www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דר` יגאל גליקסמן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."