חיפוש מאמרים

11741 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לגבי סנטוריני, יש הפלגות או במעבורת או ברחפת שיוצאות מנמל הים של הרקליון ולסנטוריני, מעבורת כ 4 שעות 18 יורו, רחפת שעה וחצי 30 יורו, לגבי לוחות זמנים נסו את הקישור הבא : הפלגות איי יוון לגבי מלונות בסנטוריני

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כי תצא מחנה לקט שכחה מלחמה

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת השבוע "כי תצא" ה'תשע"ד
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

לפני כשבוע הגיעה לסיומה, לאחר כמעט חודשיים ימים, המלחמה בדרום.
דרך העולם היא שבשעת מלחמה מתעקמות המידות של הבריות והן מתקלקלות ונשחתות ועל כן באה התורה בפרשתנו ומזכירה לנו את הצורך בשמירה על קדושת המחנה גם בשעת מלחמה: "כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש".
אולם דווקא בימי הלחימה בדרום בחודשיים האחרונים התגלו בפני כולנו מעשי חסד עצומים שנעשו על ידי כל עם ישראל: תרומות אוכל וציוד לחיילים, סיוע ועזרה לנשות המילואימניקים, תרומות לחיילים בודדים, ליווי משפחות האבלים, אירוח של משפחות מהדרום בשאר חלקי הארץ ועוד ...
פרשתנו השבוע, פרשת "כי תצא", מלאה במצוות רבות. חלק מהמצוות מאפשרות לנו, המקיימים אותם, לעשות מעשי חסד חשובים הן לחברנו והן לבעלי החיים שלנו: "לא תראה את שור אחיך או את שיו נידחים והתעלמת מהם השב תשיבם לאחיך...וכן תעשה לחמורו וכן תעשה לשמלתו וכן תעשה לכל אבדת אחיך...לא תראה את חמור אחיך או שורו נופלים בדרך והתעלמת מהם הקם תקים עימו" - בפסוקים אלה פונה התורה לאדם ואומרת לו שלא יחשוש שהוא בודד בעולם. שיזכור שתמיד יהיה מי שייתן לו כתף ויבוא לעזרה בשעת צרה. זוהי תקנה חשובה מאוד לקיומו של עולם.
וכפי שתקנה זו מתייחסת לקשר בין בני האדם, היא אומרת לנו שעלינו להיות בעלי רחמים גם כלפי בעלי החיים כאשר אלו מצויים בצער,ואם נראה מצב שכזה לא נקשיח את ליבנו ונושיע את אותו בעל חיים מצרתו.
דגש נוסף שנותנת לנו התורה בפרשה זו הוא על היחס שלנו לעניים.
קיימות מספר מצוות שמכוונות אותנו בחיי היום יום כיצד עלינו לדאוג להם,ודווקא המצווה הראשונה היא מצוות שכחת עומר התבואה, שהיא הגדולה והחשובה במתנות שהרי היא באה מן הלחם וחיי האדם תלויים בו.
שורש המצווה הוא גודל מידת החמלה שלנו על העניים,שהם רואים את בעלי השדות עם הרבה עומרים ולהם עצמם אין כלום, ולכן ציוותה התורה אותנו על השכחה, שכשיזדמן לנו אפשרת שכזאת ונשכח את העומר בשדה לא נחזור לקחת אותו אלא נניח אותו לעניים.
שנזכה כולנו להגביר בתוכנו את מידת החמלה ונקרב יותר את תיקונו של עולם.

לכל התלמידים, המורים וההורים שהתחילו השבוע את שנת הלימודים, הרבה הצלחה בכל אשר תפנו ותעשו!

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."