חיפוש מאמרים

11716 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הכוח שמאחורי ניסים ציוני:סוף השבוע עם המשפחה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מורה לגיטרה במודיעין בגרות בגיטרה קלאסית

נושא המאמר: כל הסיבות להתחיל בגיטרה קלאסית
מאת: איציק בלס   שמור מאמר למועדפים

למה צריך להתחיל עם גיטרה קלאסית?

איציק בלס מסביר למה כדאי קודם גיטרה קלאסית


מבוא:תלמיד גיטרה ממוצע רוצה לנגן בגיטרה חשמלית אבל.... סבלנות!
יש עוד הרבה מה לעשות וללמוד כדי להיות מוכן לגיטרה החשמלית.
כולם אומרים צריך להתחיל מגיטרה קלאסית ואחר כך כך עוברים לחשמלית הניכספת.
אבל אם הלימוד המקדים בקלאסית נעשה כמו שלומדים על גיטרה חשמלית, לא באצבעות ולא בישיבה נכונה ועם מפרט אז חברים יקרים הזמן הזה לא רק מבוזבז אלא יוצר תשתית לקוייה להמשך ועוצר את ההתקדמות העתידית בכלי. יש מצב שתלמיד לאחר שנתיים רוצה להתפתח ולנגן עם אצבעות דברים יותר מורכבים אין באפשרותו לעשות זאת .
במשך 27 שנה שאני מלמד אני יכול להצביע על 2 תלמידים ששרדו והצליחו מנגינת מפרט בחשמלית לנגינה קלאסית באצבעות.
כי: הסיבה העיקרית בעיצוב החשיבה המוסיקלית לטווח הארוך .
מכיוון שבגיטרה הקלאסית ניתן לנגן את כל התפקידים מנגינה בס וליווי. ישנה חשיבות מכרעת לתלמיד שידע את מרכיבי המוסיקה על תפקידיה השונים.
לכן הייתי שם את הגיטרה הקלאסית בראש הפירמידה של מקצועות הגיטרה.
הגיטרה הקלאסית גם מקבילה לפסנתר בחשיבה המוסיקלית.

הגיטרה החשמלית אינה עצמאית .
בהרכב בד"כ מנגנת או תפקיד סולו או תפקידי ליווי. נגן החשמלית תלוי בקיום הרכב .
הנגינה ביד ימין חשובה להתפתחות העתידית לנגינה רב קולית,צריך להפעיל את כל האצבעות באחת מהטכניקות הקלאסיות המקובלות . בנגינת המפרט יש התפתחות לא מאוזנת של יד ימין שלמעשה רק תופסת את המפרט. משאב ענק שניקרא כף היד מבוזבז . כאשר תלמיד גיטרה קלאסית נמצא בשלב שיד ימין שלו מיוצבת על כמה קטעים תלת קוליים, אין שום מניעה שינגן גם על מפרט,אפילו יש יתרון בעניין שהנגן ינסה לחקות את התוצאה הרב קולית שניגן באצבעות . הנגינה הקלאסית תורמת להרחבת הידע המוסיקלי והתפתחות המוסיקה ביריעה של כמה מאות שנים. התלמיד מבין תהליכים של התפתחות של מוסיקה לפחות מבאך עד red hot …. כך התלמיד שואב מהמורה שלו ידע ולא רק לנגן חומרים מוכרים לפי בקשתו.

מהבחינה החינוכית תלמיד שנימצא במיסגרת קלאסית יותר קשוב וסבלני יותר כי התהליך של לימוד הקטע יותר ארוך. הלימוד נעשה בשלבים קריאת הקצב התוים והאיצבוע, לאחר הפנמת הפנמת הפרטים הטכניים, יש להפוך את זה למוסיקה חיה על ידי שימוש בדינמיקה וגווני צליל . חשיבה אקוסטית טהורה יצירת צליל ללא עזרים אלקטרוניים רק עם המגע של היד וכך ליצור צליל בלעדי לנגן. הנגינה בחשמלית צריכה להיות חלק מהשלם המוסיקלי .
ויש להמשיך בלימודי הגיטרה הקלאסית תוך כדי החשיפה לחשמלית.אצלי למשל התשתית הרחבה של הגיטרה הקלאסית נתנה לי אפשרות לגעת ולהיות בכל התפקידים אני מנגן גם סולו במפוחית וכמובן בגיטרה .
בליווי עם הגיטרה פלמנקו ב"טריו להב".
והבס עם מפוחית הבס ב"שלישיית הרמוניקה"
והגיטרה בס ב"טריו ג'אז מודיעין"איך אפשר לשלב
צריך לנצל את העניין בלימוד החשמלית ללימוד התאוריה וההרמוניה באופן שימושי. בתוכנית הלימוד של החשמלית צריכים להיכלל 3 נושאים ראשיים:
טכניקה – תרגילי שליטה במפרט.
נגינת סולו – לימוד הסולמות על כל הגיטרה ואילתור.
נגינת ליווי – לימוד הרמוניה בניית אקורדים זיהוי מרווחים וסגנונות.כל נושא ותרגיל דורש זמן הטמעה שיכול להמדד בשבועות.
לכן בזמן הנותר אפשר לשלב את לימודי הגיטרה הקלאסית. לדוגמא: כדי לנגן סולם דו מז'ור בכמה פוזיציות לא מספיק שבוע. צריך בקרה שבועית של המורה על דרך האימון באחת הגיטרות שהתלמיד איתן מגיע לשיעור ולהמשיך בנושא הראשי.


www.izikbalas.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י איציק בלס שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."