חיפוש מאמרים

11628 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עבירות מס כעבירות מנהליות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כאבי שרירים טריגר פוינטס קרע בשריר פציעות ספורט

נושא המאמר: פציעות בשרירי ההאמסטרינג
מאת: ד"ר שחף אורקן   שמור מאמר למועדפים

מדוע רגישים קבוצת שרירי ההאמסטרינג לפציעות, ובפרט הבייספס פמוריס.

נושא זה נחקר רבות ומספר סברות הועלו, חלקן מקובלות יותר וחלקן פחות אך כולן מבוססת על עובדות מדעיות.

ההאמסטרינג, באופן כללי, סובלים מעומסים כבדים במיוחד אצל אצנים. קבוצת שרירים זו מבצעת תפקיד חשוב במהלך הליכה. ברב הפציעות הקריעה בשריר היא חלקית.

(1) היסטוריה של פציעות ועומסים כבדים (גיל מבוגר - שחיקה גבוהה) תורמים לירידה בגמישות השרירים ובכח כיווץ אקסנטרי - דבר המגביר את הסיכוי לפציעה נוספת.

(2) כאבי גב תחתון ידועים כגורם לירידה בגמישות שרירים אילו וביכולתם להיארך. כמו כן כאבי גב תחתון (כתוצאה מתהליכי שחיקה טבעיים) גורמים לירידה בפרופריאוספציה (חוש התמצאות של איברי הגוף ביחס לסביבה) ובשליטה הנירולוגית-שרירית של פלג הגוף התחתון.

(3) שינויים ביומכאניים - לדוגמא הטייה קידמית של האגן, אורך שונה של הרגליים.

(4) מערך אנטומי - שרירים אילו פועלים על שני מפרקים (אגן וברך) אשר ממצעים פעולות מנוגדות בזמן הליכה או ריצה. הם מתנגדים באופן אקטיבי לתנועה שנוצרת משרירים מניעים אחרים.

(5) הבייספס פמוריס הוא השריר ברמת סיכון הגבוהה ביותר לפציעה.
לשריר שני ראשים שונים עם עיצבוב שונה, דואליות זו עלולה לגרום לכיווץ בילתי מסונכרן של שני הראשים, ולטונוס בילתי אפקטיבי.

חיבור שריר זה לעצם הפיביולה (בעברית- שוקית) עלול להיות גורם סיכון לפציעה, זאת במידה וישנה היסטוריה של פציעה בקרסול או בברך וביומכאניקה לקויה של מפרק הפיביולה עם הטיביה (עצם השוק).

היסטוריה של פציעות מניסקוס בברך אשר גורמות לירידה בטווח התנועה של הברך בתנועות סיבוב, תופעה הגורמת לעומס יתר על הבייספס פמורים כרוטטור חיצוני של הברך.

(6) גורמים נוספים המשפעים על פציעת שרירי מיתר הברך כוללים חוסר גמישות, חולשה ויציבה לקויה, חוסר קורדינאציה.

גורמים נוספים רבים נחקרו ועדיין נחקרים היום וחשוב לזכור כי הכתוב לעי"ל אינו מרבה בפרטים ולכן על מנת לקבל תמונת מצב מדוייקת יותר יש צורך לקרוא את מאמרי המחקר.

בברכה
ד"ר שחף אורקן

www.drorkan.com/?page_id=1548


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר שחף אורקן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!

After almost a year of wearing a Rolex Submariner rolex replica uk 114060 watch, I've come to at least one conclusion - this is a darn tough timepiece to beat. To own a Rolex watch for many replica watches sale people is an aspiration. The power of the Swiss company is that it has created a demand for the name, in many ways, more so than the products they produce. People often come to me and rolex replica say, "Ariel, I want a Rolex." I usually respond with, "OK, what Rolex do you want?" The answer is, "I don't know, that is why I need your rolex replica help, I need you to help me choose one." The message there is that Rolex is a company whose image in many ways is louder than its products. But at aBlogtoWatch, product is everything. The good news is that when it comes to product, Rolex watches rolex replica sale rarely let you down. If anyone asks me why Rolex is such a successful brand I often point out that "their products are actually really good."